نرم افزار جاجمع تحت وب بهسا
خانه / اخبار واطلاعیه های ورزشی / پیام دکتر رهبر رئیس دانشگاه به مناسبت روز تربیت بدنی

پیام دکتر رهبر رئیس دانشگاه به مناسبت روز تربیت بدنی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش پیامی صادر کرد و این روز را گرامی‌ داشت.

متن پیام دکتر فرهاد رهبر به این شرح است:

«در دنیای امروز ورزش و تربیت بدنی جنبه‌های گوناگون زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده و به لحاظ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی امر ورزش در بسیاری از مناسبات و مراودات بشر هزاره سوم نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

دنبال کردن غرور ملی و عزت نفس در ورزش قهرمانی، توجه به گردش مالی هنگفت در ورزش حرفه‌ای و اهمیت فاکتورهای سلامت جامعه در ورزش عمومی، همگی از جنبه‌های غیرقابل انکار تربیت بدنی است.

بی‌تردید یکی از بهترین راه‌های رسیدن به سبک زندگی سالم و حفظ روحیه شاد در جامعه دنبال کردن برنامه های مدون ورزش همگانی، ترویج فرهنگ مبتنی بر ورزش و مدیریت علمی ورزشی از ضروریات زندگی شهری امروز است.

مسلما ترغیب و تشویق جوانان به امر ورزش، تهذیب نفس و دانش اندوزی از مهمترین رسالتهای دانشگاهیان، متولیان و استادان محسوب می‌شود و دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با توجه به ظرفیت‌های موجود مبتنی بر دانش روز در تحقق این امر پیشرو باشد، خوشبختانه این دانشگاه با توجه به امکانات مناسب در بعد ورزش قهرمانی همچنین ترویج ورزش همگانی بین دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی اقدامات بسیار قابل ستایشی انجام داده است که رشد و فراگیرتر شدن این سلامت عمومی و شادابی افراد را تضمین می‌کند.

مسلما پیشبرد برنامه‌های راهبردی برای توسعه ورزش همگانی و حرفه‌ای همچنین ورزش دانشجویی در ایجاد روحیه شاد بین دانشجویان با تاسی از مشی و رفتار امیرمومنان مسیر روشنی از توسعه و تعالی تربیت بدنی در دانشگاه آزاد اسلامی را ترسیم خواهد کرد.

روز تربیت بدنی و ورزش را به همه ورزشکاران، ورزش دوستان، قهرمانان و پهلوانان به ویژه ورزشکاران خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت می‌گویم و از خداوند متعال برای همه عزیزان آرزوی سلامتی، بهروزی و موفقیت در مراحل مختلف زندگی را مسالت دارم.